<НА ГОЛОВНУ>  Українська версія    |    Русская версия     |    English version 
Основні категорії
-- Календар подій
-- Привітання
-- Гороскопи
-- Іменини
-- Свята


Популярне сьогодні

Інформація
Всі питання та зауваження пишіть на alexandrpe@meta.ua
-- Всі сторінки сайту
На сайті Hollydays.in.ua Ви можете знайти побажання, привітання, тости у віршах, смс привітання з днем народження, з ювілеєм, з Новим роком, з 8 березня і з багатьма іншими святами. Коротку інформацію про цікаві для Вас релігійні, державні свята і пам'ятні дати. Ви можете дізнатися коли будуть Ваші іменини і як назвати майбутню дитину. Яким буде гороскоп на завтра і на наступний рік. Все відсортовано за категоріями для Вашої зручності.


Популярне сьогодні

Загрузка...

Християнські свята

 
Категорія: Свята » Християнські свята


Християнські свята Християнські свята — особливі урочисті дні (періоди) в духовному та літургійному житті Церкви. У сукупності складають річне богослужбове коло (літургійний рік).

Згідно Євангелії, Ісус Христос зі Своїми учнями святкував Великдень, Преполовеніє, Свято Кучок та інші іудейські свята. Суботу (головне свято для іудеїв) він використовував як найбільш зручний для проповіді час, через великий збіг народу. І Своєю поведінкою показував Своє ставлення до сьомого дня.

Апостоли та їх наступники з іудеїв також брали участь в іудейських святах і за прикладом свого Вчителя з особливим завзяттям проповідували в суботу Благу вість. Одночасно апостоли знімали з християн тяжкий тягар Закону, яке лежало на іудейських святах (Рим. 14: 5; Гал. 4: 9-11).

У наступні два століття Церква поступово встановлювала цілий ряд нових свят та в дусі християнського богослов'я розкривала їх зміст.

Значне множення і впорядкування свят відбулося в IV столітті - після дарування Римськими імператорами Християнській церкві свободи віросповідання та привілеїв. Більш прагматичною причиною множення свят було прагнення замінити язичницькі свята християнськими, які задовольнили б природну потребу в святах, первинну в кожному суспільстві, що складається в святкуванні головних моментів духовного життя.

За часів догматичних суперечок свята почали відображати й закріплювати досягнуті в них результати. Так, розвиток різдвяного циклу був пов'язаний з боротьбою за Нікейське православ'я, за «єдиносутність».

Характерна заміна каппадокийцями ранньої назви свята «Явище» новим, більш богословським - «Богоявлення». Різдво - одночасно і свято торжества над темрявою язичництва (явища Христа - Сонця Правди) і торжества Православ'я над аріанством, твердження Божественної гідності Христа. Потім Свято Богоявлення розділяється: дата 25 грудня (7 січня) стає особливим спогадом Боговочеловеченія, а 6 (19) січня — Водохреща як Богоявлення, тобто першого явища Трійці в світі. Віднесенням свята Різдва Христового на 25 грудня Церква зробила противагу язичницькому культу, щоб оберегти віруючих від участі в ньому: у римлян на 25 грудня (приблизно день зимового сонцестояння) припадало свято, що іменовалось днем народження сонця «dies natalis Solis invicti».

Третій історичний етап полягав у подальшому розвитку циклу свят: виникнення особливих підготовчих тижнів Праотців і Святих Отців, проміжного свята Обрізання Господнього 1 (14) січня і завершального — Стрітення 2 (15) лютого. Цілком аналогічен розвиток Пасхального циклу з його поступовим заповненням спеціальними історичними спогадами Страсної седмиці, з одного боку, Вознесіння та Зіслання Святого Духа — з іншого.

Свята стали переживати як ряд проривів в якесь інобуття, як причастя звичайного земного світу до особливої "духовної" реальності. У великодньому й різдвяному колах залишається зв'язок з роком, тобто часом і його ритмом, однак, встановлення свята Преображення Господнього 6 (19) серпня мало причиною освячення трьох храмів на Фаворської горі в цей день.

З Богородичних свят найдавнішим слід визнати Собор Пресвятої Богородиці, що безпосередньо примикає до Різдва Христового. На Заході йому відповідає Торжество Пресвятої Богородиці 1 січня, що зазначено в деяких древніх літургійних пам'ятках. Це вказує на первинний зв'язок літургійного шанування Божої Матері з різдвяним циклом, який, в свою чергу, в своїх витоках визначений ідеєю року. Але в міру того, як сама ідея свят, розвиваючись, відособлювалася та ставала незалежною від загальної структури літургійного року, зв'язок цій слабшав. За винятком дати Благовіщення (дев'ять місяців до Різдва Христового), інші дати Богородичних свят приурочені до освячення Богородичних храмів в Палестині: святкування Успіння 15 (28) серпня сходить до освячення храму на честь Божої Матері між Віфлеємом і Єрусалимом. Таке ж походження дат свят Різдва Богородиці8 (21) вересня та Введення в храм21 листопада (4 грудня).

За таким же принципом виникли свята Воздвиження Хреста Господнього 14 (27) вересня, пов'язане з освяченням храму над Гробом Господнім, та Усікновення глави Іоанна Предтечі 29 серпня (11 вересня) (освячення храму Предтечі в Севастії).
Додайте, будь ласка, посилання на цю сторінку на своєму веб-сайті:

Код для вставки на сайт або в блог:  
Код для вставки в форум (BBCode):   
Пряме посилання на цю публікацію:   

 
 
 

На сайті Hollydays.in.ua Ви можете знайти побажання, привітання, тости у віршах, смс привітання з днем народження, з ювілеєм, з Новим роком, з 8 березня і з багатьма іншими святами. Коротку інформацію про цікаві для Вас релігійні, державні свята і пам'ятні дати. Ви можете дізнатися коли будуть Ваші іменини і як назвати майбутню дитину. Яким буде гороскоп на завтра і на наступний рік. Все відсортовано за категоріями для Вашої зручності.