<НА ГОЛОВНУ>  Українська версія    |    Русская версия     |    English version 

Католицькі свята

 
Категорія: Свята » Католицькі свята


Католицькі свята В даний час вершиною церковного року в Католицькій Церкві є Священне Триденство смерті і воскресіння Ісуса Христа (з вечора Великого Четверга до дня Великодня включно), кульмінацію якого представляє Свята Ніч Навечір'я Великодня. Повернення Великодню головного місця (як це було в стародавній Церкві і зберігалося в Східних Церквах) в церковному календарі латинського обряду послідувало тільки після недавньої реформи. До цього панувала традиція, що склалася на Заході в середні століття, почитати в якості головних свят Різдво (25 грудня) і пов'язане з ним Богоявлення (6 січня, коли святкувалися одночасно три події життя Ісуса: поклоніння волхвів, хрещення і чудо в Кані Галілейській). Але і тепер, як і раніше на рівні благочестя у більшості католицьких народів перевагу поки віддається Різдву.

У сучасному календарі латинського обряду відрізняється два рівня свят: «торжества» (свята особливої важливості) і власне «свята». К «торжествам», крім Великодня (разом з 7 наступними за ним днями), відносяться: Різдво Христове, Богоявлення, Вознесіння Христове (рухоме свято в четвер на 40-й день Великодня), П'ятидесятниця (Сходження Святого Духа на апостолів) (50-й день Великодня), день Пресвятої Трійці (неділя по П'ятидесятниці), Пресвятого Тіла і Крові Христа (четвер після Трійці), Пресвятого Серця Ісусового (п'ятниця наступного тижня), Христа Царя Всесвіту (недільний день в кінці листопада, що знаменує завершення церковного року), Пресвятої Богородиці Марії (1 січня), Непорочного Зачаття Діви Марії (8 грудня, мається на увазі не безгрішне зачаття Ісуса Христа, а початок земного життя Самої Богоматері, непричетній, за вченням Католицької Церкви, до первородного гріха від моменту Свого зачаття), Благовіщення (25 березня), Успіння (в західній традиції Взяття в небесну славу) Богородиці (15 серпня), день св. Йосипа, Обручника Марії (19 березня), Різдво Іоанна Хрестителя (24 червня), день святих апостолів Петра і Павла (29 червня), Всіх святих (1 листопада). У число «свят» входять дні, присвячені спогаду ряду інших подій земного життя Христа і Богоматері, а також дні шанування апостолів.

Більшість свят латинського обряду виявляє пряму відповідність в календарі Православної Церкві, однак є специфічно західні свята, частина яких зовсім пізнього походження, наприклад, Тіла і Крові Христа (встановлений в 13 ст.), Христа Царя Всесвіту (в 1925 р.) та ін. Свято Хрещення Господня в останні десятиліття відділено від Богоявлення і святкується в наступну за ним неділю.

У помісних Церквах і окремих єпархіях, а також в чернечих орденах та конгрегаціях в ранг «торжеств» і «свят» зведені і інші дати церковного календаря.

Суттєвим для католицького благочестя є поняття «приписаних свят», тобто тих днів, в які кожному католику личить брати участь в Літургії: це всі неділі року (в їх число, відповідно, входять Великдень, П'ятидесятниця і ряд інших свят, що завжди потрапляють в недільний день), Різдво Христове, торжества Богоявлення, Вознесіння, Пресвятого Тіла і Крові Христа, Пресвятої Богородиці Марії, Непорочного Зачаття Діви Марії, Успіння Богородиці, святого Йосипа, святих Петра і Павла, Всіх святих. У багатьох традиційно католицьких країнах дні запропонованих свят офіційно є вихідними. В даний час дозволяється заради зручності віруючих переносити більшість свят (крім Різдва Христового і декількох інших) з буднього дня на найближчу неділю.
Додайте, будь ласка, посилання на цю сторінку на своєму веб-сайті:

Код для вставки на сайт або в блог:  
Код для вставки в форум (BBCode):   
Пряме посилання на цю публікацію:   

 
 
 

На сайті Hollydays.in.ua Ви можете знайти побажання, привітання, тости у віршах, смс привітання з днем народження, з ювілеєм, з Новим роком, з 8 березня і з багатьма іншими святами. Коротку інформацію про цікаві для Вас релігійні, державні свята і пам'ятні дати. Ви можете дізнатися коли будуть Ваші іменини і як назвати майбутню дитину. Яким буде гороскоп на завтра і на наступний рік. Все відсортовано за категоріями для Вашої зручності.